Governors

End of term of officeAttendance at Full Governors’ meetingsPosition of responsibilityRegister of business / financial interest*
Corina Foster
Headteacher
Governor
06/07/2016None
Richard Masters
Governor
Andy Clark
Deputy Headteacher
Associate Governor
28/02/202006/07/2016None
Graham Hawkins
Assistant Headteacher
Associate Governor
28/02/2020None
Flis Kirk
Staff Governor
23/02/202006/07/2016None
Ruth Parnham
Co-opted Governor
12/05/201906/07/2016Vice Chair of Resources committeeNone
Sally Edwards
Co-opted Governor
12/05/2019Chair of GovernorsClerk at Hitchin Boys’ School
Rona Tutt
Co-opted Governor
12/05/201906/07/2016Vice Chair of GovernorsVice Chair of Governors Heathlands School St Albans
Helen Holford
Co-opted Governor
12/05/201906/07/2016Chair of School Improvement committee
None
Catherine Muncaster
Co-opted Governor
12/05/201906/07/2016Vice Chair of School Improvement committeeNone
Roger Clarke
Parent Governor
31/08/2020Chair of Resources committeeGovernor at Woolgrove School
Jacquie Joyce
Co-opted Governor
12/05/2019None
Pascal Kwo
Co-opted Governor
01/11/2020None
Denise Board
Clerk to Governors
Clerk at Barnwell School and Roecroft Lower School

*including relationship with school staff & other Governing Bodies